ספורט טיפולי ושיקומי

ספורט בקרב קהילת הנכים ואוכלוסיות מיוחדות

אנו במוטוריטי רואים בספורט טיפולי כאחד ממרכיבי המפתח בחייו של אדם בעל מוגבלות וצרכים מיוחדים.

אנשים אשר חווים מגבלה פיזית צריכים את האדם שיאמין בהם, שילמד אותם על ההכרה במציאות הקיימת, ידחוף אותם קדימה, יתן להם את המוטיבציה ואת תחושת המסוגלות שלמרות המגבלה הפיזית הם יכולים ומסוגלים לעסוק בספורט ולבצע מגוון רב של פעילויות גופניות. באמצעות הפעילות הגופנית האדם לומד להתייחס למוגבלות כאל נקודות פתיחה לאיתור נקודות האור שבתוכו ולמידת העצמי. המתאמן מקבל כלים אשר מסייעים לו להפוך את חייו למלאי משמעות עבורו, הגשמת החזון האישי, שיפור מצב הרוח, התדמית והביטחון העצמי.

ניג’ם הוא מאמן בעל נסיון רב ומתמחה בספורט טיפולי לאוכלוסיות מיוחדות, במקרים כגון:  נפגעי שיתוק מוחין, ניוון שרירים, תסמונת דאון, מחלות אוטואימוניות, מחלת הנפילה (אפילפסיה), פוליו, אוטיזם, נפגעי חוט שידרה,  קשישים ועוד.

ספורט בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי

שמירה על אורח חיים פעיל ובריא חשוב לכל אחד מאיתנו, אבל מקנה ערך גדול יותר דווקא בגיל השלישי.

פעילות גופנית בגיל המבוגר תורמת במגוון מישורים: פעילות גופנית הוכחה כמסייעת בבניית העצם ומניעת בריחת הסידן. בנוסף, ניתן לשפר את שיווי המשקל ולמנוע נפילות ופציעות באמצעות פעילות ספורטיבית עקבית.

מקרי עבר הראו כי פעילות גופנית בקרב קשישים הראתה תוצאות חיוביות בשיפור השמחת חיים, אנרגטיות וכושר הריכוז. כמו כן בעיות של לחץ דם, כולסטרול גבוה וכאבים שונים השתפרו כתוצאה מהפעילות ומההורדה במשקל.

איילת היא מאמנת כושר אישית המתמחה בספורט טיפולי לאוכלוסיית הגיל השלישי. לאיילת תעודת התמחות באימון הגיל המבוגר המתמקד בבניית עצם, שיפור התפקוד וחיטוב הגוף. כמו כן, מותאם גם לצרכים מיוחדים כגון ספורט טיפולי לחולי פרקינסון ובעלי מוגבלויות אחרות.

אנחנו כאן לכל שאלה,

צרו איתנו קשר עוד היום וצאו איתנו למסע פורץ גבולות!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן